o nas

elewacja

BWA Galeria Sanocka
oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku
Rynek 14
38-500 Sanok
tel./fax 013 463 60 30
e-mail: galeriasanocka@gmail.com

Kierownik: Sławomir Woźniak

Zespół:

Tomek Mistak – plastyk ( www.tomekmistak.wordpress.com )
Joanna Szostak – plastyk
Agata Sulikowska-Dejena (kurator wystaw 06.2006-08.2010)
Zdzisław Twardowski (plastyk 06.2006-06.2007)

BWA Galeria Sanocka jest galerią miejską, niekomercyjną.
Galeria usytuowana jest przy Rynku sanockim, zajmuje górną kondygnację zabytkowej mieszczańskiej kamienicy. Dysponujemy czterema salami ekspozycyjnymi, w układzie amfiladowym o łącznej powierzchni 130 m2.

Program zakłada prezentację sztuki współczesnej, ze szczególnym naciskiem na zjawiska nowe. W Galerii Sanockiej organizowane są wystawy indywidualne i zbiorowe. Ważnym elementem programu są akcje w przestrzeni publicznej miasta. Galeria stara się promować twórczość młodych artystów pochodzących z Sanoka. Galeria organizuje pokazy filmów, spotkania autorskie, wydaje katalogi wystaw i druki ulotne.

Przy galerii działa Pracownia Edukacji Artystycznej, która realizuje szeroki program zajęć dydaktycznych przybliżających sztukę współczesną. Dla młodzieży i dorosłych organizowane są cykle wykładów i warsztatów dotyczących historii sztuki i kultury, zajęcia dla dzieci rozwijają niekonwencjonalny stosunek do środków artystycznych.

Malarstwo, grafika, rzeźba, rysunek, fotografia, instalacje, sztuka obiektu, wideo.

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziałki – nieczynne
Wtorki: 10-17
Środy: 10-17
Czwartki: 10-17
Piątki: 10-17
Soboty: 10-14

Zapraszamy do współpracy artystów. Portfolia prosimy przesyłać na adres e-mail: galeriasanocka@gmail.com, na wybrane z nich odpowiemy.