Ferie w BWA Galerii Sanockiej

BWA Galeria Sanocka zaprasza na ferie:
DLA MŁODSZYCH
WARSZTATY FILMU ANIMOWANEGO
11-15.02 godz: 10:00-12:30
dzieci w wieku 8-12 lat
opłata: 40 PLN

Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z wybranymi technikami tworzenia animacji poklatkowej. Mali twórcy wymyślą scenariusz, stworzą bohaterów, którzy będą chodzili, mówili, uśmiechali się… Praca nad filmem animowanym z jednej strony jest bardzo wymagająca, a z drugiej daje tyle frajdy, że nawet największego łobuziaka jest w stanie wciągnąć do wspólnej zabawy.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.

 
SPEKTAKL  DLA DZIECI
„TRZY ŚWINKI”
Na podstawie baśni braci Grimm.
Reżyseria: Henryk Hryniewicki
Scenografia: Dagmara Jemioła-Hryniewicka
Muzyka: Marek Papaj
Pewnego razu trzy małe prosiaczki dochodzą do wniosku, że kram, w którym zamieszkały jest już niewystarczającym dla nich domkiem. Postanawiają zbudować własne. Swoją pomoc oferuje Handlarz, właściciel owego kramu. Ta pozorna przysługa, staje się początkiem trzech różnych historii. Czy prosiaczkom uda się wybudować wymarzony dom? Kto jeszcze będzie chciał im w tym przeszkodzić?
Spektakl adresowany dla widzów od 3 lat.  

18.02 godzina 17:30
wstęp: 5 PLN

DLA STARSZYCH
DLA STARSZYCH:
SPOTKANIE Z KINEM KRÓTKOMETRAŻOWYM

Kinoteatr Projekt oraz BWA Galeria Sanocka zapraszają:
Lubelski Festiwal Filmowy
„Komediodramat”

Lubelski Festiwal Filmowy to międzynarodowe święto kina, okazja do zapoznania się
z najnowszymi filmami wschodzących gwiazd światowej kinematografii. Pokazy LFF Cały Rok to przypomnienie wybranych festiwalowych hitów połączonych tematem, formą, bądź ideą. Pokaz ten, będący jedynie małą próbką repertuaru LFF 2018, choć utrzymany w lekkiej, komediowej formie wprowadza ważne tematy których nie należy przeoczyć, przeciwnie, powinny stać się tematem dyskusji.

16.02 godzina 18.00
wstęp: 5 PLN

WERNISAŻ WYSTAWY
IGOR PRZYBYLSKI „H9-21”

22.02(piątek) godzina 18:00
wystawa trwa do 22.03.2019

OSCAR NOMINATED SHORTS
Pokaz filmów fabularnych kandydujących do nagrody Oscara w kategorii „Krótki metraż”.

23.02 godzina 18.00
wstęp: 5 PLN

ZAPRASZAMY!!!
ferie 2019 plakat

Jakub Ciężki / Tomasz Kulka – DZIŚ SĄ MOJE URODZINY

Wernisaż: 11.01 godzina 18:00
wystawa trwa do 15.02.2019r

Jakub Ciężki i Tomasz Kulka mają tradycję wspólnego świętowania urodzin. Wielokrotnie ta jakże pospolita okazja zamieniała się w prezentację ich odmiennych strategii artystycznych, które łączyły się we wspólnym działaniu.Wystawa „Dziś są moje urodziny” pokazuje jak obaj artyści przez lata wypracowali autorski język opowiadania o ciemnych aspektach ludzkiej egzystencji. Tytuł pochodzi od ostatniego i nigdy niedokończonego spektaklu Tadeusza Kantora, który miał premierę w 1991 roku już po śmierci artysty. Kluczowa dla tego przedstawienia była zwielokrotniona figura artysty obchodzącego siedemdziesiąte piąte urodziny, które stają się granicznym momentem przejścia. Podobnie zwielokrotnione urodziny Ciężkiego i Kulki nie są zwykłym jubileuszem. Nasycają się głębokim wątpieniem we własną przyszłość, również tą po śmierci. Z jednej strony udało się przeżyć kolejny rok, a z drugiej może być on ostatnim. Czarne obrazy Jakuba Ciężkiego lśnią niczym stojące w deszczu spalone domy, których mieszkańców nikt już nie pamięta. Tomasz Kulka przedstawia święte obrazy religii, której nigdy nie było, czy też obrazy straszliwych piekielnych kaźni, których niektórzy się tak boją. I tak błaha okazja wspólnych urodzin staje się pretekstem do poważnej refleksji na temat własnej śmiertelności i jej miejsca w sztuce.

 

Ciężki Kulka plakat

wesolych swiat

Sylwester Stabryła – TRUE STORY

BWA Galeria Sanocka zaprasza:  Sylwester Stabryła TRUE STORY

wernisaż: 14.12. (piątek) godzina 18:00
wystawa trwa do 04.01.2019 r.

„Są chwile, które zmieniają życie bezpowrotnie, nie do poznania. Są spotkania, których błysk pozostaje i wibruje w nas na długo. Prawda nie ma płci, a czas jest względny. ”Prawdziwe historie” to krótkie, proste opowieści na płótnie. Opowieści o ludziach i momentach w życiu.  Są po prostu prawdziwe…” /Angela Gaber/
 

Sylwester Stabryła

Urodzony w 1975 roku. Absolwent Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej (2002 r.). Dyplom z malarstwa – prof. Andrzej Gieraga, aneks z grafiki – prof. Krzysztof Wyzner. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem i wieloma innymi niepotrzebnymi rzeczami. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, zdobywca nagród i wyróżnień między innymi: Grand Prix „Materia Medicinalis, Materia Artificialis” (2011); Nagroda Specjalna na Międzynarodowym Triennale Malarstwa Srebrny Czworokąt (2015), Mieszka i pracuje w Sanoku.
 
ZAPRASZAMY!!
true story plakat

Teatralne Mikołajki w BWA Galerii Sanockiej

BWA Galeria Sanocka oraz

Wspólnota Obywatelska Na Rzecz Rozwoju Miasta Sanoka zapraszają na Teatralne Mikołajki

 

Impreza sfinansowana przez:

a5692bd7eac7

Pgnig-Logo-EPS-vector-image

Renata Szyszlak – ujawnione

BWA Galeria Sanocka zaprasza
Renata Szyszlak
ujawnione
 
wernisaż:
22.11.(czwartek) godzina 18:00
wystawa trwa do 07.12.2018 r.
 
 

Piękno, które objawia się w brzydocie porzuconych, wygnanych przez czas matryc – elewacji przyjmuje inną postać w dziele sztuki. Stare mury, odpryski wiekowych ścian nie są już zniszczonymi i niepożądanymi obiektami, lecz bytami, samoistnie funkcjonującymi znakami, częściowo uwolnionymi z hierarchii odniesień, wkraczającymi w obszar abstrakcyjnego obrazowania. Poprzez sztukę podejmuję próbę przezwyciężenia czasu, wysiłek zatrzymania tego, co przemija, połączenia przeszłości i teraźniejszości. Pamięć zakłada swoisty akt odkupienia, zapamiętane zostaje ocalone. To, co się zapomina ulega odrzuceniu. Zapomniane, ukryte, odrzucone wydobywam, ujawniam, ocalam od zapomnienia. Ofiarowując atencję nadaję im dalsze istnienie, podnoszę do rangi „godnego zauważenia”.
Stare świątynie zawierają w sobie przestrzeń emocji, ludzkie przeżycia, ślady niechcianych pamiątek. Ruiny głośno wołają, niejako wzywają o pomoc. Zniszczone ściany, często niczym magazyny sumień, skrzywdzonych ludzi, uwikłane są w przemijający czas. Cienka linia przenika sacrum i profanum. Wnikam w głąb, aby ją odkryć. To próba przywoływania transcendencji. Wystarczy tylko zobaczyć, przeżyć i dokonać transformacji tej rzeczywistości na obraz… Poczuć klimat zapomnianego sacrum, zatartych śladów materialnej kultury. Szukam ciekawej formy struktur uwikłanych grą materii. Pełnią one funkcje znaczeniowe, symboliczne, mają zdolność imitowania obiektu bądź przekazywania znaczeń. Rekonstruując strefę zewnętrzną, łączę ją z wewnętrznym światem, który – będąc zredukowany do elementów koloru i formy – wcale nie traci na wyrazistości, a jego oddziaływanie ulega intensyfikacji. /Renata Szyszlak

 

Renata Szyszlak plakat

watch docs

plakat watch docs 2018

watch docs

plakat_watch_docs_2018

Teatr Fajna Sprawa w BWA Galerii Sanockiej

plakat teatr fana sprawa

Noc z Teatrem w BWA Galerii Sanockiej

BWA Galeria Sanocka zaprasza:
Noc z Teatrem
 
w programie:
„Tchnienie”
reż. A. Adamska 
Teatr Przedmieście (Rzeszów)
 
„St. Nicolas”
reż. W. Kuśmider
wyk. Szymon Kuśmider
(aktor Teatru Polskiego w Warszawie)
 
„Wieczór sekretów, marzeń i kłamstw”
Teatr Bezczelny
Teatr Improwizacji Komediowej
(Lublin)
 
 
16.11 (piątek) godzina 18:00 
BWA Galeria Sanocka
Rynek 14, Sanok
 
Karnety w cenie 15pln do kupienia w BWA Galerii Sanockiej od wtorku 30.10. w godzinach pracy galerii.
 
ZAPRASZAMY!!
noc z teatrem plakat 2018 2 wybrany